O autorze
Zaczynałem jako reporter Teleexpressu, ale potem porzuciłem zaszczytną służbę prawdzie, i zdobywszy dyplom MBA zostałem cynicznym specem od public relations. Popularyzowałem w Indiach urządzenia do produkcji mgły, testowałem samochody, tłumaczyłem teksty z języków znanych mi jedynie pobieżnie, doradzałem w kwestiach związanych z importem gazu ziemnego, na moment zasiadłem nawet w radzie nadzorczej fabryki spirytusu. Na szczęście, parę lat temu uruchomiłem w sobie wrażliwośc estetyczną i od tego czasu zarabiam jako operator obrazu. Z zapałem relizuję też moje marzenie - prowadzę firmę meblarską Saska Fabrik

Orlen wstaje z kolan!

wirtualnemedia.pl
Nowa dyrektor ds. komunikacji zaczyna od straszenia procesami. Zaiste, strategia dbania o dobre imię dokładnie taka sama, jak przy nowelizacji ustawy i IPN. Skutek propagandowy będzie taki sam.

Ja rozumiem, że można być zafascynowanym postawą żołnierzy niezłomnych, choć ja ich losy widzę jako bardziej złożone. Można rozumować w kategoriach konfliktu, groźby, oporu. Można rozmówców traktować z zasady jako przeciwników, by nie powiedzieć wrogów. I tak zachowują się politycy PiS, co przynosi im sukces wyborczy. Polityka wydaje się być krótkowzroczna, ale w polityce są bardzo różne priorytety, i bardzo różne formy ich osiągania. W biznesie jest troszkę inaczej...

Nie podważam kompetencji pani Bugały, bo nie mam ciekawości spotykać się z prawnikami Orlenu, ani z ludźmi od Zbigniewa Ziobry. Zamiast tego, jako człowiek od 25 lat związany z mediami, oraz absolwent MBA ośmielę się dać pani Bugale pewną radę. Otóż na ogół rzecznik prasowy zajmuje się zjednywaniem dziennikarzy, a nie straszeniem ich procesami. Tym bardziej, jeśli artykułowane zarzuty nie dotyczą reprezentowanego koncernu, a samej osoby rzecznika. PR miewa wiele twarzy, ale rzadko kiedy twarz rzecznika wykrzywia się w grymasie złości, groźby. Nawet rzecznik prasowy prokuratury stara się zazwyczaj przekonywać dziennikarzy do decyzji reprezentowanej instytucji, zamiast straszyć sankcjami.

Tyle chciałem kompetentnej i zdolnej pani Bugale najuprzejmiej przekazać. Więcej napisać nie śmiem, a może i się boję :-)

Chcesz dostawać info o nowych wpisach?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...